Архіви для Січень, 2019

Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

Покращення рівня енергоефективності в різних секторах української економіки є головним пріоритетом України. Житлово-комунальний сектор здійснює безпосередній вплив на якість умов життя мільйонів українців, але при цьому характеризується низькою сталістю через високий рівень споживання енергії та тепла, зношену інфраструктуру та обладнання для опалення, значні витрати газу та застарілий житловий сектор. Європейський союз реалізовує Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), що має на меті сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скороченню викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з урядом Німеччини підтримує Фонд енергоефективності України, створений Урядом України, який надаватиме технічну та фінансову підтримку на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України з метою підвищення енергоефективності. Такі заходи сприятимуть позитивним змінам в споживанні енергії, а також підсилять енергетичну незалежність країни.

Основна мета Проекту — мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та їх мотивація до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

Протягом двох років Проект «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування широкої громадськості та місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Проект проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

В ході реалізації Проекту ПРООН спиратиметься на партнерські відносини з місцевими органами влади, а також на майже десятирічний досвід мобілізації громадян для втілення місцевих спільних ініціатив, набутий в ході впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В ході реалізації Проекту, ПРООН тісно співпрацюватиме з Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК).

Очікувані результати:

— буде створено щонайменше 2 000 нових ОСББ;

— не менш ніж 4 000 ОСББ (як нові, так і вже існуючі), отримають допомогу у вигляді тренінгів і консультацій;

— не менш ніж 480 000 людей по всій території України отримають пряму вигоду від впровадження проекту;

— не менш ніж один мільйон осіб підвищать свою обізнаність з питань  енергоефективності.

Строки – Жовтень 2018 – Вересень 2020

Географія – 24 області України

Бюджет – 4 млн євро

Донор – Європейський союз

Hits: 74

До уваги найманих працівників та роботодавців

До уваги найманих працівників та роботодавців

Офіційне працевлаштування – запорука надійного майбутнього

Офіційне оформлення трудових відносин є, в першу чергу, гарантією захисту з боку держави, адже, для працівника «тіньова» зайнятість – це факт відсутності соціальних і матеріальних гарантій в майбутньому, а для роботодавця це є значна сума штрафу за неоформлених відповідно до чинного законодавства працівників, крім того, це є його негативна репутація.

Слід пам’ятати, що громадяни ризикують втратити право на пенсію, чи на її частину, адже при обчисленні пенсії враховується розмір зарплати, а для призначення пенсії за віком необхідно мати визначений законодавством певний період страхового стажу, який має тенденцію до зростання. Соціальний захист в період перебування у трудових відносинах та як наслідок, пенсійне забезпечення в майбутньому, залежить  в першу чергу від свідомої громадянської позиції самих працюючих.

До переваг офіційного працевлаштування відносяться в першу чергу економічні й соціальні гарантії:

-заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути меншою мінімальної – 4173 грн. (ст. 95 КЗпП);

-строки виплата заробітної плати не рідше двох разів на місяць і розмір заробітної плати за першу половину місяця повинна бути не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника;

-заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ст. 115 КЗпП);

-право на оплату лікарняного;

-право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці;

-право на скорочений робочий день, тиждень через шкідливі умови праці;

-право не працювати у вихідний і святковий день;

-право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника;

-право на допомогу в зв’язку з безробіттям;

-право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань та ін.

Також громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Проте, деякі роботодавці ігнорують вимоги визначені трудовим законодавством України і змушують робітників працювати без оформлення трудових відносин, а заробітну плату виплачують «у конверті».

Інформаційно для роботодавців!!!

Якщо при здійсненні заходів контролю інспекторами праці буде виявлено факт допуску до роботи працівників без належного оформлення, статтею 265 Кодексу законів про працю України передбачено відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плативстановленої Законом на момент виявлення порушення, а це 125190 грн за кожного працівника.

У разі якщо має місце недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, розмірштрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (417300 грн.).

Наголошуємо, що сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю. За порушення доведеться відповідати як посадовій особі, так і підприємству в цілому, а це може дуже негативно вплинути на фінансове становище підприємства. Тому, дотримання чинного законодавства, в тому числі офіційне працевлаштування громадян дає чітку гарантію як для розвитку бізнесу, так і добробуту держави в цілому.

Головний спеціаліст- інспектор праці Любашівської  селищної  ради Майданник Л.М.до уваги

Hits: 37

На території Любашівської селищної ради повідомити про факти незадекларованої праці можна

На території Любашівської  селищної  ради повідомити про факти незадекларованої праці можна:
• написавши листа за адресою: вул. Володимира  Князя, 84, смт Любашівка, Одеської  обл., 66502;
• за телефоном: (04864) 2-23-01;
• електронною поштою: Luba.rada@ukr.net
В повідомленні необхідно вказати:
• назву суб’єкта господарювання;
• код ЄДРПОУ;
• юридичну та фактичну адресу;
• кількість незадекларованих працівників.
Пам’ятайте, погоджуючись працювати без належного оформлення трудових відносин, ви позбавляєте себе:

  • лікарняних;
    відпустки;
    • соціальної гарантії;
    • пенсійного забезпечення;
    • страхових виплат.

повідомлення

Hits: 26

За підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України (далі – Мінрегіон) в Україні реалізується проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (далі – Проект), що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

За підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України (далі – Мінрегіон) в Україні реалізується проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (далі – Проект), що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Напрямами реалізації Проекту є створення нових ОСББ, зміцнення потенціалу існуючих ОСББ, інформування населення про переваги впровадження енергоефективних рішень у житловому секторі.

Бажаючі (ОСББ, ініціативні групи зі створення ОСББ, житлово-будівельні кооперативи) можуть подати заявку на участь в Проекті за посиланням: www.houses.in.ua/registration

З більш детальною інформацією можна ознайомитися на офіційному сайті Програми розвитку ООН в Україні за посиланням: http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home.html або на сайті Мінрегіону у рубриці: «Напрямки діяльності» – «Житлово-комунальне господарство» – «Житлова політика» – «Діяльність ОСББ».

Hits: 15

І Н Ф О Р М А Ц І Я

Інформація про пробацію Любашівський РВ

Hits: 61

Презентація семінару з розробки стратегічного плану розвитку Любашівської ОТГ

Презентація Любашівка 160119

Hits: 55

49329088_1933544540027802_5176056966073548800_n

16 січня 2019 року у актовій залі Любашівської селищної ради

16 січня 2019 року у актовій залі Любашівської селищної ради, за сприяння Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбулась зустріч радників Одеського ЦРМС Віктора Бондарука, Генової Євгенії, Гуненкової Оксани з представниками Любашівської селищної ОТГ. В робочому засіданні першого засідання робочої групи з розробки стратегічного розвитку Любашівської селищної ОТГ з 2019 до 2025 рр. прийняли участь Любашівський селищний голова Геннадій Павлов, голова Любашівської районної державної адміністрації Віталій Лабуш, члени робочої групи з розробки стратегії розвитку громади, депутати та інші посадовці, а також представники бізнесу та громадськості.

Мета цієї зустрічі – надати представникам громади консультативну допомогу щодо методики розробки стратегії розвитку громади та особливостей діяльності на всіх етапах розробки документу. Учасники зустрічі отримали знання щодо теоретичних основ та поетапності процесу стратегічного планування, нормативних документів, які регулюють цю діяльність, особливостей впровадження прогнозно-програмних документів місцевого розвитку та ін. Особлива увага приділялась використанню конкурентних переваг Любашівської громади та концентрації зусиль на пріоритетних напрямках.

Найбільш важливим є перший, аналітично-діагностичний етап, коли громада проводить соціально-економічний аналіз та опитування мешканців і підприємців. Результат цього етапу – відповідь на запитання, що представляє собою Любашівська громада, який вона має потенціал і які ресурси є для його реалізації.

Просимо активних, небайдужих жителів громади прийняти активну участь в роботі з розробки стратегії розвитку громади.

49329088_1933544540027802_5176056966073548800_n 49938169_571959479944917_7138557364772274176_n 50018884_571959476611584_3143935748802084864_n 50077607_571959443278254_8451108046263812096_n 50234209_1933544433361146_1474604882810896384_n 50418368_571959459944919_8820069647073148928_n (1) 50418368_571959459944919_8820069647073148928_n 50601088_571963936611138_5228395901399072768_n DSCN0309 DSCN0310 DSCN0311 DSCN0312

Hits: 23

49284657_569180556889476_8027932877163331584_n

11 січня 2019 року в Любашівській селищній об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) відбулось засідання Ради регіонального розвитку Любашівського району

11 січня 2019 року в Любашівській селищній об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) відбулось засідання Ради регіонального розвитку Любашівського району (далі – Рада) відповідно до затвердженого розпорядження голови Любашівської районної державної адміністрації від 05.12.2018 року № 618/Ад «Про утворення Ради регіонального розвитку в Любашівському районі».

В роботі Ради прийняли участь Любашівській селищний голова Павлов Геннадій Анатолійович, голова Любашівської районної державної адміністрації Лабуш Віталій Васильович, голова Любашівської районної ради Паровик Сергій Михайлович, представники та в.о. старост Агафіївського, Іванівського, Сергіївського старостинських округів, депутатський корпус, виконавчий комітет, керівники підприємств, установ, організацій, кореспондент районної газети «Хлібороб», власний кореспондент газети «Одеські вісті», представники громадськості.

Громада мала змогу окреслити пріоритети напрямків розвитку населених пунктів Любашівської селищної ОТГ на 2019-2021 роки, зокрема, в сфері будівництва, дорожнього господарства, вуличного освітлення, водопостачання, соціальної сфери, благоустрою та інше.

49284657_569180556889476_8027932877163331584_n 49676620_569180616889470_6359365656357371904_n 49713986_569180366889495_7378768748129288192_n 49717404_569184633555735_737958295796449280_n 49761431_569180200222845_870302090910498816_n_(1) 49789474_569187103555488_9166656998006063104_n 49808837_569180583556140_5497839489302659072_n 49897791_569187153555483_1023846922634395648_n 49947299_569187043555494_8542479313662902272_n 49947739_569180276889504_6146597700977557504_n 50031981_569184973555701_1619768652792332288_n 50063347_569180126889519_8722421216251478016_n 50084456_569186973555501_6507573097862791168_n 50122786_569186760222189_9158177134835924992_n 50277551_569186876888844_339518337274871808_n

Hits: 26

Любашівська селищна рада запрошує

Любашівська  селищна рада  запрошує  всіх  бажаючих прийняти  активну  участь у  обговоренні перспективного плану розвитку Любашівської селищної об’єднаної громади на 2019-2021 роки, яке  відбудеться  11   січня 2019 року  о 10.00 год.  в  приміщенні  селищної  ради (актова зала,2 поверх).

З  новорічними  святами учасників  заходу   привітає    святковий  вертеп.

Hits: 33

Перспективний план розвитку Любашівської селищної об’єднаної територіальної громади на 2019-2021роки

Перспективний план розвитку Любашівської селищної об’єднаної територіальної громади на 2019-2021роки

Любашівська селищна рада виносить на Ваше обговорення перспективний План розвитку нашої громади на 2019-2021роки.

У ході обговорення приймаються пропозиції мешканців громади для розробки та затвердження спільного перспективного плану розвитку громади на 3 найближчі роки.

Пропозиції щодо розгляду першочерговості того чи іншого проекту, або ваших ідей та планів приймаються  до  10  січня 2019 року на електронну адресу luba.rada@ukr.net  та у письмовому вигляді в приміщенні Любашівськоїї селищної ради (кабінет секретаря  селищної ради).

Співпраця органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства в питаннях регіонального розвитку є дуже важливою і потрібною. Бажаємо всім наполегливості в зміцненні громади і наснаги в її соціально-економічному розвитку.

Тому ми вдячні усім за  активну участь у обговоренні з підготовки та розробки перспективного плану нашої громади на 2019-2021рр.

З повагою  Любашівський селищний голова   Павлов Г.А.

Hits: 156